Materace i poduszki

materace Gliwice

Sen to jeden z najistotniejszych elementów naszego życia, przesypiamy go prawie 1/3 – tak wiec czas na rozważania, jakie czynniki zewnętrzne pozwolą nam jak najkorzystniej wykorzystać czas odpoczynku z pożytkiem dla zdrowia i kondycji fizycznej. Oprócz łóżka , podstawowym elementem kojażącym się ze snem jest kołdra, poduszka pod głowę i materac, na którym leżymy podczas snu. Wydawało by się, że nic prostszego – jedziemy do pierwszego lepszego sklepu, kupujemy i po problemie. Okazuje się jednak, że kryteria doboru odpowiednich „zdrowych” materacy i poduszek są o wiele bardziej skomplikowane.

Materace

Materac, a w zasadzie dobry materac to dobre samopoczucie. Nie powinien on być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki. Powinien on stanowić dobrą podporę dla naturalnych krzywizn kręgosłupa, co wcale nie oznacza, że musi być twardy. Osoby ze  schorzeniami ortopedycznymi przy wyborze twardości materaca powinny  wręcz poprosić o radę specjalistę.

Pamiętaj – stopień twardości materacy oznacza symbolami H1, H2 i H3:pościel Gliwice
H1 – waga ciała do 65 kg
H2 – waga ciała do 80 kg
H3 – waga ciała powyżej 80 kg

Trwałość materaca zapewnia jego wykonanie z wysokiej jakości surowców. Przykładowo w ofercie sklepu MatreaceM – /materace – produkcja /ul. Chorzowska 1/  znajdziemy  materace z naturalnych surowców takich jak:

 • włókno kokosowe,
 • lateks,
 • końskie włosie,
 • trawa morska.

Przy zakupie materaca dwuosobowego należy wziąć pod uwagę różnicę wagi. Osoba o większej wadze odniesie wrażenie, że materac jest bardziej miękki, natomiast dla osoby lżejszej materac będzie twardszy niezależnie od jego typu. W przypadku materacy sztywniejszych oraz sprężynowych typu „bonell” będą odczuwalne ruchy drugiej osoby na materacu. W takim przypadku najlepiej spisują się materace lateksowe, termoelastyczne, kieszeniowe, które reagują na punktowe obciążenie.

Poduszkipoduszki_Materacem_Gliwice

Typowe poduszki puchowe to już dziś przeszłość. Nowoczesne poduszki Gliwice to kombinacja materiałów umożliwiająca wysoką wentylację, delikatność i ekologię. Mieszanina puchu oraz piórek  to wypełnienie zdecydowanie lepszej jakości niż samo pierze. Puch nadaje delikatności i miękkości, pierze natomiast odpowiada za sprężystość i wyporność. 

Półpuch to kompromis pomiędzy wysoką jakością i umiarkowaną ceną. AMZ do produkcji półpuchu używa wyłącznie puch gęsi oraz starannie wyselekcjonowane pierze gęsie posiadające wysoką sprężystość o elastycznej, delikatnej stosinie posiadającej odpowiedni kolisty kształt. Nie są używane twarde pióra, które muszą być mechanicznie zmiękczane, wpływa to korzystnie na trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania ponieważ wybory nie pylą.

Inne wkłady to np. lateks, gwarantujący całkowitą antyalergiczność, posiadający wszelkie atesty ekologiczne, odporny na działanie płynów oraz wilgoci, umożliwiający pranie ręczne, lub w pralce automatycznej bez wirowania. Oczywiście nie brakuje tu włókien sztucznych takich jak  poliester, mikrofaza – lekkość i sprężystość połączona z przeciwdziałaniem osadzaniu się roztoczy kurzu.

Jak widać, kupując nową poduszkę, czy materac, warto poczytać najpierw w internecie – można się wiele dowiedzieć i skutecznie wspomóc nasz sen i wypoczynek w zdrowej , wygodnej pościeli. Więcej informacji znajda Państwo na stronie materacem.pl

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Materace i poduszki, 10.0 out of 10 based on 3 ratings

One thought on “Materace i poduszki

 1. admin pisze:

  Sklep MateraceM ma swoją filię w Knurowie na terenie centrum handlowego Nowa Cegielnia – ul. Jęczmienna 4

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.