Kolory w kuchni

Barwne kuchnie przyciągają połączeniem stonowanych barw albo eksplodują barwną kompozycją. Nie każdym się spodobają, ale nikt obok takich aranżacji nie przejdzie nie zależnie.

Zastanówmy się pierwsze w jaki sposób zharmonizować barwy tak by się nie gryzły. Bardzo dobre fuzje barw to:

  • Purpurowy z zielonym,
  • Koralowy współgra z pomarańczą,
  • Oranż wraz z zielenią,
  • Czerwony z zielonym oraz kanarkowym,
  • Trawiasta zieleń pasuje wraz z kremowym oraz brązowym,
  • Brązowy z różowym,
  • Granat wraz z błękitnym,
  • Brązowy współgra z błękitnym i granatowym,
  • Czerwony współgra z niebieskim oraz z kanarkowym,
  • Czarny z koralowym.

Tak można wymieniać w bardzo długo, zastanówmy się jednak co oznaczają poszczególne barwy.

Przez barwy mebli można sporo powiedzieć tak więc:
Kolor biały kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością lecz nie tylko. Rozważże co odczuwasz podczas gdy rozważysz o bieli dodatkowo zamkniesz oczy przeważnie jest to mróz, bezgrzeszna przestrzeń. Wiąże się z wpływem, otuchą, koi. Biel jest kolorem jaki pasuje do ogółem, rozszerza powierzchnia z tej przyczyny użyjmy go do optycznego rozbudowania małych kuchni.
Czarny jest kolorem kojarzony w naszej kulturze ze smutkiem jednak symbolizuje także klasę oraz szyk. Dobrze go wyłonić podczas gdy nasza kuchnia nie jest obszerna dodatkowo potrzebujemy zaakcentować jej oraz własną klasę.
Kolor kanarkowy jest rozświetlającym kolorem, nadaje żywości. Asocjuje się ze słońcem, ciepłem oraz wiosenką tak samo jako oranż. Selekcjonujemy ów barwę mebli ażeby oświecić naszą kuchnie.
Czerwony zaś jest kolorem ekscytacji, egzystencji, napaści, ma zarówno erotyczną wymowę. Barwa ta jest wybitnie odpowiednim dopełnieniem koloru ponurych mebli kuchennych.
Kolor lazur także jego tony to nieskończona niczym ogromna przestrzeń lazurowego nieba, to niezmierna głębia oceanu, to blask rozjaśnionego słońcem powietrza. Jest kolorem kreacyjnym symbolizuje także pasję.
Fioletowy jest kolorem mistycznym, wiązanym z magią. Jest kolorem sielankowym wyciszającym.
Kolor zielony jest kolorem otuchy, powściąga, relaksuje. Myśląc o zielonym wyobrażamy sobie łąkę las. Zielona barwa pomaga również odprężyć się naszym oczom w takim razie podczas gdy jesteśmy zabiegani najlepiej ów kolor sprawdzi się w kuchni.
Kolor pąsowy kojarzyć się będzie z czułością dziecięcego świata. Jest kolorem miłym, tkliwym, dziewczęcym. Jeżeli pragniemy wrócić do czasów dziecięctwa doskonale sprawdzi się w charakterze koloru mebli kuchennych.
Do kuchni zestawiajmy odcienie według naszej osobowości temperamentu. Odcienie możemy integrować w różnych kombinacjach. Pamiętajmy jednak tak aby odpowiednio się czuć w kuchni w objęciu takich odcieni naszych sprzętów kuchennych. Nie przesadzajmy jednak z liczbą odcieni albowiem ma to marny wpływ na wizerunek kuchni jak dodatkowo innych pomieszczeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Kolory w kuchni, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.